GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Tekoppar 7096372
*
nr 709 6372
Tekoppar
med fat, 2 st, Gefle, "Gripsholm"
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 augusti 2011
kl 19:18:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/8 16:07:15
1
100 kr
12/8 10:08:42
2
150 kr
14/8 19:50:20
3
250 kr
15/8 11:53:58
4
250 kr
15/8 11:59:20
4
Vinnande bud
15/8 12:00:56
4
justering av budtak
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Gripsholmsmodell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat gefle svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar
-
3082 Kaffe / tekoppar
6 + 2 delar, Blå Blomst, Gustavsberg
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:40
-
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:58
-
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:53
*
Tekoppar
nr 709 6372
Tekoppar
med fat, 2 st, Gefle, "Gripsholm"
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 augusti 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/8 16:07:15 | 1 | 100 kr |
12/8 10:08:42 | 2 | 150 kr |
14/8 19:50:20 | 3 | 250 kr |
15/8 11:53:58 | 4 | 250 kr |
15/8 11:59:20 | 4 | Vinnande bud |
15/8 12:00:56 | 4 | justering av budtak |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Gripsholmsmodell
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Gripsholmsmodell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat gefle svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar
-
3082 Kaffe / tekoppar
6 + 2 delar, Blå Blomst, Gustavsberg
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:40 -
3011 Teservis
20 delar, Lomonosov, Cobalt Net, Ryssland, 8 kaffe..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:58 -
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:53